Lokalizacja
Projekt obejmuje 3 edycje na terenie parku obok Domu Kultury "Dworek" w Głuchowie
Opis projektu
Laser-Run jest najnowszym oryginalnym dziełem UIPM (Międzynarodowej Organizacji Pięcioboju Nowoczesnego) pochodzi z połączenia biegania i strzelania, ostatniej konkurencji pełnego Pięcioboju Nowoczesnego. Konkurencja weszła do rywalizacji w 2015 roku. W zawodach mogą uczestniczyć osoby w wieku od 8 do 80 lat.
Laser-Run łączy bieganie i strzelanie w szybkich i dynamicznych wyścigach, bieganie odbywa się w rundach 2x400 metrów, 3x400 metrów, 4x400 metrów w tym od dwóch do czterech rund strzelania z pistoletu laserowego z odległości 5 metrów. Zawodnicy muszą trafić cel 5 razy, zanim będą mogli biegać. Całkowita liczba trafień dla biegających wynosi 10, 15, 20, a całkowity dystans do pokonania to 800, 1200 lub 1600 metrów.
Uczestnicy rozpoczynają wyścig krótkim sprintem 10-20 metrów na strzelnicę. Na strzelnicy z przygotowanego pistoletu laserowego, strzelają do tarczy, dopóki nie zarejestrują 5 udanych trafień w czarne pole o średnicy …w czasie 50 sekund. Strzelnice można opuścić po uzyskaniu 5 trafień lub upłynięciu 50 sekund w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Następnie pokonują obwód o długości 400 metrów, powracając do strzelnicy do drugiej rundy strzelania. Pokonują ten obwód dwa, trzy lub cztery razy na przemian, biegając i strzelając w zależności od kategorii wiekowej.
Jako element społeczny integracja społeczności lokalnej , elementów rywalizacji sportowej oraz zagospodarowania czasu wolnego i alterntywnych form ruchu w czasie post-pandemicznym .
Uzasadnienie
Zawody mają na celu promocję nowej dyscypliny sportu ( połączenie biegania z bezpiecznym strzelaniem z pistoletu laserowego ) .
Zachęcenie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do aktywności ruchowej i promowanie zdrowego stylu życia.
Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy w każdej grupie wiekowej od 8 do 80 lat.
Jako element społeczny wskazuję integrację społeczności lokalnej , wprowadzenie elementów rywalizacji sportowej oraz zagospodarowanie czasu wolnego a także alternatywnych form ruchu w czasie post-pandemicznym.
Projekt ma być formą dobrej zabawy, rywalizacji rodzin ( sztafety rodzice z dziećmi ) oraz klasyfikacji w kategorii sołectw Gminy Komorniki.
Zawody otwarte dla wszystkich mieszkańców gminy.
Projekt nie generuje kosztów utrzymania w kolejnych latach
Opis realizacji
Projekt, z uwagi na trudności techniczne i brak możliwości wypożyczenia sprzętu, nie został zrealizowany.